
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 3.579545 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 3.3 V |
| Supply Current | 3.5 mA |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$1.04429
Ext.Price$1.04429
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.04429 | $1.04429 |
| 10 | $0.88061 | $8.80610 |
| 25 | $0.81388 | $20.34700 |
| 50 | $0.75221 | $37.61050 |
| 100 | $0.69520 | $69.52000 |
| 300 | $0.64587 | $193.76100 |
| 500 | $0.60004 | $300.02000 |
| 1000 | $0.57812 | $578.12000 |
